TS1608-1R5M
Tamura
Product No:
TS1608-1R5M
Manufacturer:
Tamura
Description:
FIXED IND 1.5UH 2.8A 45 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 30 @ 200kHz
Height - Seated (Max) 0.115" (2.92mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.8 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 45mOhm Max
Inductance 1.5 µH
Series TS1608
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 125MHz