TS3316-1R0M
Tamura
Product No:
TS3316-1R0M
Manufacturer:
Tamura
Description:
FIXED IND 1UH 5A 21 MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) -
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq 50 @ 100kHz
Height - Seated (Max) 0.205" (5.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 5 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.500" L x 0.394" W (12.70mm x 10.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 21mOhm Max
Inductance 1 µH
Series TS3316
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 130MHz