TS3YJ500MR15
Vishay Sfernice
Product No:
TS3YJ500MR15
Manufacturer:
Vishay Sfernice
Description:
TRIMMER 50 OHM 0.125W J LEAD TOP
In Stock : 16001
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Termination Style J Lead
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.138" x 0.126" Face (3.50mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient ±150ppm/°C
Product Status Active
Resistance 50 Ohms
Series TS3
Power (Watts) 0.125W, 1/8W