TS68040VF25A
Microchip Technology
Product No:
TS68040VF25A
Manufacturer:
Microchip Technology
Package:
196-CQFP (34x34)
Description:
IC MPU 25MHZ 196CQFP
User Guide
Display & Interface Controllers -
Core Processor 68000
Speed 25MHz
Operating Temperature -40°C ~ 110°C (TC)
Security Features -
USB -
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package 196-CQFP (34x34)
Series -
Package / Case 196-BCQFP
Additional Interfaces -
Ethernet -
Number of Cores/Bus Width 1 Core, 32-Bit
Mfr Microchip Technology
RAM Controllers -
Voltage - I/O 5.0V