Home / Oscillators / TSETALJANF-10.000000
minImg
TSETALJANF-10.000000
Taitien
Product No:
TSETALJANF-10.000000
Manufacturer:
Taitien
Description:
XTAL OSC TCXO 10.0000MHZ CMOS
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Frequency Stability ±500ppb
Current - Supply (Max) 6mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series TS
Function Enable/Disable
Type TCXO
Package / Case 10-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output CMOS
Mfr Taitien
Base Resonator Crystal
Frequency 10 MHz