TSJW-3.8-360-B
E-Switch
Product No:
TSJW-3.8-360-B
Manufacturer:
E-Switch
Description:
SWITCH TACTILE
User Guide
Ingress Protection -
Actuator Length, Right Angle -
Product Status Obsolete
Actuator Orientation Top Actuated
Operating Force -
Mfr E-Switch
Illumination Non-Illuminated
Features Washable
Contact Rating @ Voltage 0.05A @ 12VDC
Illumination Type, Color -
Switch Travel -
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Actuator Height off PCB, Vertical 3.80mm
Termination Style J Lead
Actuator Type Standard
Circuit SPST-NO
Outline 6.30mm x 6.20mm