TSM250-130F-2
Littelfuse Inc.
Product No:
TSM250-130F-2
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
PTC RESET FUSE 60V 130MA 4SMD
In Stock : 3000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 60V
Current - Hold (Ih) (Max) 130 mA
Height - Seated (Max) -
Approval Agency UL
Lead Spacing -
Current - Max 3 A
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.337" L x 0.323" W (8.55mm x 8.20mm)
Product Status Active
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 15 Ohms
Ratings -
Series PolySwitch®, TSM
Type Polymeric
Package / Case 4-SMD
Thickness (Max) 0.354" (9.00mm)
Resistance - Initial (Ri) (Min) 4 Ohms
Resistance - 25°C (Typ) 9 Ohms
Mfr Littelfuse Inc.
Current - Trip (It) 260 mA