Home / Oscillators / TSM75-H50FM33RT-4.096M
minImg
TSM75-H50FM33RT-4.096M
Transko Electronics, Inc.
Product No:
TSM75-H50FM33RT-4.096M
Description:
XTAL OSC XO 4.0960MHZ HCMOS SMD
In Stock : 400
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 10
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Spread Spectrum Bandwidth -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.059" (1.50mm)
Frequency Stability ±50ppm
Current - Supply (Max) 15mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series TSM75
Function Enable/Disable
Type XO (Standard)
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output HCMOS
Mfr Transko Electronics, Inc.
Base Resonator Crystal
Frequency 4.096 MHz