Home / Oscillators / TTEATLJANF-10.000000
minImg
TTEATLJANF-10.000000
Taitien
Product No:
TTEATLJANF-10.000000
Manufacturer:
Taitien
Description:
XTAL OSC VCTCXO 10.0000MHZ CMOS
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.083" (2.10mm)
Frequency Stability ±4.6ppm
Current - Supply (Max) 6mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series TT
Function -
Type VCTCXO
Package / Case 4-SMD, No Lead Exposed Pad
Voltage - Supply 3.3V
Output CMOS
Mfr Taitien
Base Resonator Crystal
Frequency 10 MHz