TTM4005M-110VAC
Autonics
Product No:
TTM4005M-110VAC
Manufacturer:
Autonics
Description:
RELAY TIME DELAY 5MIN 3A 240V
In Stock : 2
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Termination Style Plug In, 14 Pin
Delay Time 0.1 Sec ~ 5 Min
Circuit 4PDT (4 Form C)
Mounting Type Socketable
Product Status Active
Series TTM
Function On-Delay
Voltage - Supply 110VAC
Mfr Autonics
Timing Adjustment Method Hand Dial
Package Box
Contact Rating @ Voltage 3A @ 240VAC