TV02W260-G
Comchip Technology
Product No:
TV02W260-G
Description:
TVS DIODE 26VWM 42.1VC SOD123
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 4.75A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 200W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 42.1V
Package / Case SOD-123
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V