TV04A240J-G
Comchip Technology
Product No:
TV04A240J-G
Description:
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMA
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.28A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 400W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V
Package / Case DO-214AC, SMA
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V