Home / TVS Diodes / TV06B181J-HF
minImg
TV06B181J-HF
Comchip Technology
Product No:
TV06B181J-HF
Description:
TVS DIODE 180VWM 291.6VC DO214AA
User Guide
Operating Temperature -
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 2.06A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 200V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 600W
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 291.6V
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 180V