TV30C700J-G
Comchip Technology
Product No:
TV30C700J-G
Description:
TVS DIODE 70VWM 113VC DO214AB
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 26.55A
Applications General Purpose
Capacitance @ Frequency -
Voltage - Breakdown (Min) 77.8V
Mounting Type Surface Mount
Power - Peak Pulse 3000W (3kW)
Type Zener
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 113V
Package / Case DO-214AB, SMC
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 70V