TVB200SA-L
Littelfuse Inc.
Product No:
TVB200SA-L
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Package:
DO-214AA
Description:
THYRISTOR 200V 150A DO214AA
User Guide
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 50 A
Current - Hold (Ih) 175 mA
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package DO-214AA
Voltage - Off State 200V
Series SiBar
Current - Peak Pulse (8/20µs) 150 A
Package / Case DO-214AA, SMB
Voltage - On State 5 V
Mfr Littelfuse Inc.
Capacitance 50pF
Number of Elements 1
Voltage - Breakover 320V