Home / Oscillators / TWEAALJANF-19.200000
minImg
TWEAALJANF-19.200000
Taitien
Product No:
TWEAALJANF-19.200000
Manufacturer:
Taitien
Description:
XTAL OSC VCTCXO 19.2000MHZ CMOS
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.065" (1.65mm)
Frequency Stability ±500ppb
Current - Supply (Max) 8mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series TW
Function -
Type VCTCXO
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output CMOS
Mfr Taitien
Base Resonator Crystal
Frequency 19.2 MHz