Home / Oscillators / TWEAKCSANF-20.000000
minImg
TWEAKCSANF-20.000000
Taitien
Product No:
TWEAKCSANF-20.000000
Manufacturer:
Taitien
Description:
XTAL OSC VCTCXO 20.0000MHZ SNWV
In Stock : 573
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.065" (1.65mm)
Frequency Stability ±280ppb
Current - Supply (Max) 3.5mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Series TW
Function -
Type VCTCXO
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 3.3V
Output Clipped Sine Wave
Mfr Taitien
Base Resonator Crystal
Frequency 20 MHz