TWW3J3R3
Ohmite
Product No:
TWW3J3R3
Manufacturer:
Ohmite
Package:
Radial
Description:
RES 3.3 OHM 5% 3W RADIAL
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 275°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 1.024" (26.00mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.492" L x 0.354" W (12.50mm x 9.00mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Obsolete
Supplier Device Package Radial
Resistance 3.3 Ohms
Series TWW
Power (Watts) 3W