TX25-100P-LT-N1E
JAE Electronics
Product No:
TX25-100P-LT-N1E
Manufacturer:
JAE Electronics
Description:
CONN PLUG 100POS R/A GOLD
User Guide
Number of Rows 2
Number of Positions 100
Contact Finish Thickness 4.00µin (0.100µm)
Contact Finish Gold
Height Above Board 0.354" (9.00mm)
Mounting Type Through Hole, Right Angle
Product Status Active
Series TX25
Mfr JAE Electronics
Pitch 0.050" (1.27mm)