TX2SA-L-4.5V-1-Y
Panasonic Electric Works
Product No:
TX2SA-L-4.5V-1-Y
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 220VDC - Max
Contact Rating (Current) 1 A
Termination Style Gull Wing
Coil Current 22.2 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 203 Ohms
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type Telecom
Coil Insulation -
Series TX
Operate Time 4 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Coil Voltage 4.5VDC
Must Operate Voltage 3.38 VDC