TX2SA-L-4.5V-TH-Z
Panasonic Electric Works
Product No:
TX2SA-L-4.5V-TH-Z
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 250VAC, 220VDC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style Gull Wing
Coil Current 22.2 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 202.5 Ohms
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Coil Voltage 4.5VDC
Must Operate Voltage 3.38 VDC