TX2SA-L2-1.5V-TH-X
Panasonic Electric Works
Product No:
TX2SA-L2-1.5V-TH-X
Description:
RF/Wireless
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 250VAC, 220VDC - Max
Contact Rating (Current) 2 A
Termination Style Gull Wing
Coil Current 93.8 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 16 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series TX-TH
Operate Time 4 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver (Ag), Gold (Au)
Coil Voltage 1.5VDC
Must Operate Voltage 1.13 VDC