TXD2SA-1.5V-4-Z
Panasonic Electric Works
Product No:
TXD2SA-1.5V-4-Z
Description:
RELAY GEN PURP DPDT 10MA 1.5VDC
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 10VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 mA
Termination Style Gull Wing
Coil Current 188 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 8 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 0.15 VDC
Contact Form DPDT (2 Form C)
Seal Rating Sealed - Fully
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series TX-D
Operate Time 4 ms
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Coil Voltage 1.5VDC
Must Operate Voltage 1.13 VDC