TXD2SA-L-24V-4
Panasonic Electric Works
Product No:
TXD2SA-L-24V-4
Description:
RELAY GEN PURPOS DPDT 10MA 24VDC
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Switching Voltage 10VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 mA
Termination Style Gull Wing
Coil Current 10.4 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 2.3 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 18 VDC