Home / Oscillators / TXEACLSANF-38.400000
minImg
TXEACLSANF-38.400000
Taitien
Product No:
TXEACLSANF-38.400000
Manufacturer:
Taitien
Description:
XTAL OSC VCTCXO 38.4000MHZ SNWV
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.039" (1.00mm)
Frequency Stability ±2ppm
Current - Supply (Max) 2.5mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series TX
Function -
Type VCTCXO
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 2.8V ~ 3.3V
Output Clipped Sine Wave
Mfr Taitien
Base Resonator Crystal
Frequency 38.4 MHz