TXS2SL-L-24V-1
Panasonic Electric Works
Product No:
TXS2SL-L-24V-1
Description:
RELAY GEN PURPOS DPDT 10MA 24VDC
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 10VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 mA
Termination Style Gull Wing
Coil Current 2.1 mA
Mounting Type Surface Mount
Coil Resistance 11.52 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Mfr Panasonic Electric Works
Contact Material Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Coil Voltage 24VDC
Must Operate Voltage 19.2 VDC