Home / Oscillators / TYKTCCSANF-19.200000
minImg
TYKTCCSANF-19.200000
Taitien
Product No:
TYKTCCSANF-19.200000
Manufacturer:
Taitien
Description:
XTAL OSC TCXO 19.2000MHZ SNWV
User Guide
Operating Temperature -20°C ~ 70°C
Current - Supply (Disable) (Max) -
Absolute Pull Range (APR) -
Height - Seated (Max) 0.031" (0.80mm)
Frequency Stability ±2ppm
Current - Supply (Max) 2mA
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series TY
Function -
Type TCXO
Package / Case 4-SMD, No Lead
Voltage - Supply 1.8V
Output Clipped Sine Wave
Mfr Taitien
Base Resonator Crystal
Frequency 19.2 MHz