TYS3015100M-10
Laird-Signal Integrity Products
Product No:
TYS3015100M-10
Description:
FIXED IND 10UH 770MA 250MOHM SMD
In Stock : 10000
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 720mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 770 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 250mOhm Max
Inductance 10 µH
Series TYS3015
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 41MHz