TYS4012470M-10
Laird-Signal Integrity Products
Product No:
TYS4012470M-10
Description:
FIXED IND 47UH 370MA 1.1 OHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 350mA
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 370 mA
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 1.1Ohm Max
Inductance 47 µH
Series TYS4012
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 12MHz