TYS40302R2N-10
Laird-Signal Integrity Products
Product No:
TYS40302R2N-10
Description:
FIXED IND 2.2UH 2.95A 39MOHM SMD
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 4.9A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 2.95 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 39mOhm Max
Inductance 2.2 µH
Series TYS4030
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 10MHz