TYS60282R2N-10
Laird-Signal Integrity Products
Product No:
TYS60282R2N-10
Description:
FIXED IND 2.2UH 3.75A 20MOHM SMD
In Stock : 4034
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 5.1A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.118" (3.00mm)
Tolerance ±30%
Current Rating (Amps) 3.75 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 20mOhm
Inductance 2.2 µH
Series TYS6028
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 48MHz