TYS6045680M-10
Laird-Signal Integrity Products
Product No:
TYS6045680M-10
Description:
FIXED IND 68UH 1A 289 MOHM SMD
In Stock : 165612
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Saturation (Isat) 1.2A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.185" (4.70mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 1 A
Shielding Shielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings AEC-Q200
DC Resistance (DCR) 289mOhm
Inductance 68 µH
Series TYS6045
Type -
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 6.4MHz