TZC3P300A110R00
Murata Electronics
Product No:
TZC3P300A110R00
Manufacturer:
Murata Electronics
Description:
CAP TRIMMER 6.5-30PF 100V SMD
User Guide
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Dielectric Material Ceramic
Q @ Freq 300 @ 1MHz
Height - Seated (Max) 0.067" (1.70mm)
Voltage - Rated 100 V
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Product Status Obsolete
Series TZC3
Capacitance Range 6.5 ~ 30pF