V07E25PL2
Littelfuse Inc.
Product No:
V07E25PL2
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 39V 1KA DISC 7MM
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 35.1 V
Capacitance @ Frequency 1500 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 39 V
Varistor Voltage (Max) 42.9 V
Series LV UltraMOV™
Energy 5.5J
Package / Case Disc 7mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 25 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 31 V