V10E275PL1A7
Littelfuse Inc.
Product No:
V10E275PL1A7
Description:
VARISTOR 430V 3.5KA DISC 10MM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 387 V
Capacitance @ Frequency 200 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 430 V
Varistor Voltage (Max) 473 V
Series UltraMOV™
Energy 55J
Package / Case Disc 10mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 275 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Box (TB)
Maximum DC Volts 350 V