V10P320PL2A
Littelfuse Inc.
Product No:
V10P320PL2A
Description:
VARISTOR 510V 3.5KA DISC 10MM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 459 V
Capacitance @ Frequency 170 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 510 V
Varistor Voltage (Max) 561 V
Series UltraMOV™
Energy 67J
Package / Case Disc 10mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 320 V
Features -
Number of Circuits 1
Package Tape & Box (TB)
Maximum DC Volts 420 V