V130LA20CX325
Littelfuse Inc.
Product No:
V130LA20CX325
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 205V 10KA DISC 20MM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 184.5 V
Capacitance @ Frequency 7000 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 205 V
Varistor Voltage (Max) 225.5 V
Series C-III
Energy 200J
Package / Case Disc 20mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 130 V