V130LS20APX10
Littelfuse Inc.
Product No:
V130LS20APX10
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 205V 6.5KA DISC 20MM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 184.5 V
Capacitance @ Frequency 1900 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 205 V
Varistor Voltage (Max) 225.5 V
Series LS
Energy 70J
Package / Case Disc 20mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 130 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 175 V