V150LU10CP
Littelfuse Inc.
Product No:
V150LU10CP
Description:
VARISTOR 240V 6.5KA DISC 14MM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 216 V
Capacitance @ Frequency 800 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 240 V
Varistor Voltage (Max) 264 V
Series C-III
Energy 100J
Package / Case Disc 14mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 150 V