V150MA2B
Littelfuse Inc.
Product No:
V150MA2B
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 150V 100A SOD83A AXIAL
In Stock : 2662
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 135 V
Capacitance @ Frequency 32 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 150 V
Varistor Voltage (Max) 165 V
Series MA
Energy 0.6J
Package / Case SOD-83A Axial
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 92 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 127 V
Current - Surge 100 A