V151CA40
Littelfuse Inc.
Product No:
V151CA40
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 240V 20KA DISC 40MM
User Guide
Operating Temperature -
Varistor Voltage (Min) 212 V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 240 V
Varistor Voltage (Max) 268 V
Series CA
Energy 220J
Package / Case Disc 40mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 150 V
Number of Circuits 1
Package Bag
Maximum DC Volts 200 V