V18MLA1210LWA
Littelfuse Inc.
Product No:
V18MLA1210LWA
Description:
VARISTOR 25V 500A 1210
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 22 V
Capacitance @ Frequency 2930 pF @ 1 MHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 25 V
Varistor Voltage (Max) 28 V
Series MLA
Energy 2.5J
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 14 V
Number of Circuits 1
Package Bag
Maximum DC Volts 18 V
Current - Surge 500 A