V24AUMLA2220H
Littelfuse Inc.
Product No:
V24AUMLA2220H
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 35.5V 2220
In Stock : 994
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 32 V
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 35.5 V
Varistor Voltage (Max) 39 V
Series Automotive, AEC-Q200, AUML
Energy 5J
Package / Case 2220 (5750 Metric)
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 19 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 24 V