V271HC32
Littelfuse Inc.
Product No:
V271HC32
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 430V 25KA DISC 32MM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 387 V
Capacitance @ Frequency 2200 pF @ 1 MHz
Mounting Type Bolt Mount
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 430 V
Varistor Voltage (Max) 473 V
Series HC
Energy 360J
Package / Case Disc 32mm, Formed Tabs
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 275 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 369 V