V275LT10PX2855
Littelfuse Inc.
Product No:
V275LT10PX2855
Description:
VARISTOR 430V 2.5KA DISC 10MM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 387 V
Capacitance @ Frequency 200 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 430 V
Varistor Voltage (Max) 473 V
Series LT
Energy 45J
Package / Case Disc 10mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 275 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 369 V