V275LU40CPX680
Littelfuse Inc.
Product No:
V275LU40CPX680
Description:
VARISTOR 421V 10KA DISC 20MM
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 389 V
Capacitance @ Frequency 120 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 421 V
Varistor Voltage (Max) 453 V
Series C-III
Energy 320J
Package / Case Disc 20mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 275 V