V320LA40BP
Littelfuse Inc.
Product No:
V320LA40BP
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 501V 6.5KA DISC 20MM
In Stock : 2092
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 462 V
Capacitance @ Frequency 750 pF @ 1 MHz
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 501 V
Varistor Voltage (Max) 540 V
Series LA
Energy 150J
Package / Case Disc 20mm
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 320 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 420 V