V321HF34
Littelfuse Inc.
Product No:
V321HF34
Description:
VARISTOR 510V 40KA SQUARE 34MM
In Stock : 180
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Operating Temperature -55°C ~ 85°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 459 V
Capacitance @ Frequency 3800 pF @ 1 MHz
Mounting Type Bolt Mount
Product Status Active
Varistor Voltage (Typ) 510 V
Varistor Voltage (Max) 561 V
Series HF34
Energy 460J
Package / Case Square 34mm, Tabs
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 320 V
Number of Circuits 1
Package Bulk
Maximum DC Volts 420 V