V33MLA1206WH
Littelfuse Inc.
Product No:
V33MLA1206WH
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
Description:
VARISTOR 43.5V 180A 1206
User Guide
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Varistor Voltage (Min) 38 V
Capacitance @ Frequency 500 pF @ 1 MHz
Mounting Type Surface Mount, MLCV
Product Status Obsolete
Varistor Voltage (Typ) 43.5 V
Varistor Voltage (Max) 49 V
Series MLA
Energy 0.8J
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Mfr Littelfuse Inc.
Maximum AC Volts 26 V
Number of Circuits 1
Package Tape & Reel (TR)
Maximum DC Volts 33 V
Current - Surge 180 A