V375A3V3E200BF3
Vicor Corporation
Product No:
V375A3V3E200BF3
Description:
DC DC CONVERTER 3.3V 200W
User Guide
Operating Temperature -10°C ~ 100°C
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 425V
Voltage - Isolation 3 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 4.60" L x 2.20" W x 0.54" H (116.8mm x 55.9mm x 13.7mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 60.6A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 250V
Series Maxi (200W)
Power (Watts) 200 W
Type Isolated Module
Package / Case Full Brick
Efficiency 78.9%